Numărul locuințelor asigurate obligatoriu a crescut
Numărul poliţelor active de asigurare obligatorie a locuinţei (PAD) a crescut în februarie 2020 cu 2,61%, ajungând la aproximativ 1,75 milioane, comparativ cu 1,70 milioane de poliţe PAD active la 28 februarie 2019, conform statisticilor Pool-ului de Asigurare Împotriva Dezastrelor Naturale (PAID), societatea care emite acest tip de asigurări.
La 31 decembrie 2019 erau active 1,73 milioane de poliţe.
Potrivit PAID, la sfârşitul lunii februarie 74,7% dintre poliţele active la nivel naţional erau încheiate în mediul urban şi 25,3% în mediul rural, iar, în funcţie de tipul de locuinţă, 94% din poliţele PAD vizează locuinţele de tip A (cele cu structura de rezistenţă din beton armat, metal sau lemn, cu pereţii exteriori din piatră, cărămidă arsă sau materiale supuse unui tratament termic sau chimic) şi 6% locuinţele de tip B (cele cu pereţii exterior din cărămidă nearsă sau material nesupus unui tratament termic sau chimic).
citeste continuarea pe agerpres.ro


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)