Terapie altfel. În pași de tango la Spitalul de psihiatrie de la Căpâlnaș | Video





Spitalul de psihiatrie de la Căpâlnaș încearcă mereu să-i facă pe pacienții de acolo să se simtă cât mai în largul lor, să uite de problemele vieții, iar asta și prin diferite evenimente care sunt organizate în încinta spitalului. Dacă în ultima vreme, pacienții au putut participa săptămânal la „cinemateca terapeutică”, unde au putut viziona filme consacrate, iată că în această sâmbătă, ei au putut descoperi minunata artă a tangoului.
„Am avut parte de o sâmbătă minunată în pași de tango, alături de prietenii noștri de la Tango Vivo Arad cu Sessto Sensso, terapie pentru trup și suflet. Le mulțumim din toată inima!”, spun reprezentații Spitalului de la Căpâlnaș.
La eveniment au putut participa absolut toți pasionații de dans, nu doar pacienții.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este