CSM Arad, aur și argint la Aqua Challenge 2019





La Timișoara s-a desfășurat recent a treia ediție a concursului de înot masters cu specific anduranță 2,5, Aqua Challenge. Clubul CSM Arad a avut la start cinci sportivi care au avut rezultate excelente.
Astfel, David Bemposta Varela a obținut cel mai bun timp al concursului, adjudecându-și medalia de aur la categoria 18-24 ani, Tomescu-Vlad Mihai a obținut medalia de aur la categoria 25-30 ani, Norbert Rusu a reușit să obțină medalia de aur la categoria 50-54 ani , Mladin Cristian și-a adjudecat medalia de aur la categoria 40-44 ani, iar Retezar Valentin a câștigat medalia de argint la categoria 45-50 ani.
Pentru sportivii arădeni se prefigurează un nou concurs în 16-17 martie, la Bekescsaba.
Comentariile portalului
Bună ziua, e necesar pentru că e vorba despre o lucrare publică, într-un spațiu public, care este folosit de arădeni, care se modernizează pe bani publici, nu pe (...)
Da ,astfel da acțiuni ar fi necesare mai dese,și in municipiu , eu locuiesc pe str Calea Romanilor și aud bubuituri de eșapament la mașini și motociclete !! (...)
Foarte bine fac ca nu strica banii pe prostii