O brad frumos! O brad frumos, cu dosar penal pentru acte false





Comunicat. Polițiștii orașului Curtici cercetează un bărbat pentru fals în înscrisuri și uz de fals.
Polițiștii au depistat ieri, într-o piață de pe raza localității Curtici, un bărbat de 45 de ani, din județul Alba, care oferea spre comercializare 155 brazi de Crăciun. În urma verificărilor documentelor legale, s-a constatat că acestea nu sunt conforme, existând suspiciunea că ar fi fost falsificate.
Brazii comercializați, în valoare de aproximativ 4.350 de lei, precum și documentele în cauză au fost indisponibilizate în vederea continuării cercetărilor, pe numele bărbatului fiind întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de fals în înscrisuri sub semnătură privată și uz de fals.
Imagine cu rol ilustrativ
Comentariile portalului
In sfârșit sa rezolvat aceasta anomalie. Toate primatele, cu mic cu mare pocneau de bucurie de revelion. Un lucru normal. Felicitări
Nu vă panicați ! Va fi bine pentru cetățeni. Doar ne-au asigurat "elitele intelectuale" ale României de treaba asta. Nu a declarat Digușor că "în aceste momente (...)
Speram ca dupa 35 de ani sa putem admira doar jocurile de artificii organizate de profesionisti si autorizate! Un adevarat cosmar, din acest punct de vedere, in preajma revelionului in toate (...)