Accident violent în toiul nopții la ieșirea de pe A1 spre Nădlac | Foto





Două autoturisme au intrat în coliziune frontală la ieșirea de pe autostrada A1 spre Nădlac (vama veche), în jurul orei 0:00.
Accidentul s-a produs după ce un un tânăr de 26 de ani, din Nădlac, a intrat pe contrasens, și s-a izbit frontal de o mașină condusă de un bărbat de 34 de ani, din Craiova.
A intervenit un echipaj SMURD din Timișoara și un echipaj de descarcerare din Arad, dar și două echipaje de Ambulanță (din Pecica și din Arad).
Sunt în total trei victime, dintre care una în stare gravă. Tânărul din Nădlac a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Arad.
Comentariile portalului
Mulțumesc
Bună ziua, e necesar pentru că e vorba despre o lucrare publică, într-un spațiu public, care este folosit de arădeni, care se modernizează pe bani publici, nu pe (...)
Da ,astfel da acțiuni ar fi necesare mai dese,și in municipiu , eu locuiesc pe str Calea Romanilor și aud bubuituri de eșapament la mașini și motociclete !! (...)