Procurorii anchetează 8 oameni în cazul morții tânărului peste care s-a prăbușit poarta de la intrarea în Timișoara
Opt suspecti sunt anchetati in dosarul portii care a ucis un tanar pe Calea Lugojului, in timpul furtunii din 17 septembrie anul trecut la Timisoara, informeaza opiniatimisoarei.ro.
Ancheta este facuta de procurorii Parchetului de pe langa Judecatoria Timisoara.
„In momentul de fata se efectueaza urmarirea penala fata de opt persoane vizavi de care exista suspiciunea rezonabila ca au savarsit doua infractiuni, cea de ucidere din culpa si una la legea speciala (a constructiilor – n.r.), si in continuare urmeaza a fi administrate probatoriul si a se dovedi daca se fac vinovate de savarsirea celor doua infractiuni de care sunt acuzate”, a declarat pentru Agerpres, procurorul-sef al Parchetului de pe langa Judecatoria Timisoara, Laurentiu Mirel Todea.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)