Beat la volanul unei mașini radiate din circulație, la plimbare prin Arad
Comunicat. La data de 25 februarie, un echipaj de poliție al Biroului Rutier a depistat în trafic un bărbat care conducea sub influența alcoolului un autoturism radiat din circulație.
Polițiștii au depistat în trafic, pe strada Ioan Rusu Șirianu din municipiu, un bărbat de 41 de ani, în timp ce conducea un autoturism radiat din circulație de autoritățile germane la data de 16 ianuarie, și având o alcoolemie de 0,78 mg./l. alcool pur în aerul expirat.
Conform procedurii, s-a dispus recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Pe numele celui în cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui autoturism neînamtriculat și sub influența alcoolului.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)