Care este cel mai consumat drog în România
Cel puţin 200.000 de noi consumatori de canabis în ultimii trei ani. Asta arată cel mai nou studiu al al Agenţiei Naţionale Antidrog, transmite Digi 24.
Specialiştii spun că aproape 6% din populaţia ţării a fumat marijuana cel puţin o dată anul trecut, faţă de puţin peste 4% în 2014. Mulţi se apucă încă de pe băncile şcolii, înainte să împlinească 15 ani.
Comisarii antidrog atrag atenţia că de la canabis până la consumul de droguri de mare risc este doar un pas. 1 din 10 fumători de marijuana trec apoi la cocaină.
Vezi mai multe AICI!


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)