Milionar din vest, prădat! Hoțul a pus mâna pe o avere





O casă în care nu era nimeni și o metodă simplă de spargere au dus la o lovitură fabuloasă în vestul țării.
Hoțul, un tânăr de 31 de ani, a acționat după lăsarea serii. Cel mai probabil bărbatul cunoștea zona în care a dat spargerea, iar în seara în care proprietarul nu a fost acasă, s-a asigurat ca nu îl vede nimeni, și a forțat ușa balconului de la parter cu o șurubelniță.
Odată ce s-a văzut intrat în casă, s-a pus pe căutat și a găsit mai multe bijuterii pe care le-a luat. Paguba s-a ridicat la aproape 110.000 de lei. Polițiștii au reușit să pună mâna pe hoț, la mai bine de o lună de la săvârșirea faptei.
„Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști, iar Judecătoria Deva a dispus cercetarea acestuia sub măsura arestului preventiv pentru 30 de zile, pentru săvârșirea infracţiunii de furt calificat. El a fost depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Deva, iar cercetările continuă pentru documentarea întregii activități infracționale a acestuia”, a informat Inspectoratul de Poliție al Județului Hunedoara.
sursa: opiniatimisoarei.ro
Comentariile portalului
Pungă de nylon + valiza = în cont
Dintre cei trei candidati la alegerile prezidentiale din 4 mai, 2025 cel care s-a prezentat cel mai bine a fost Nicusor Dan, care o analiză a situatiei econamice a României cu (...)
Avea cineva alte asteptari de la o administratie ostila si lipsita de viziune si competenta ??