Un biciclist a fost accidentat grav între Șiria și Covăsînț, dar criminalistul nu poate ajunge la accident (FOTO)





Știri Arad. Un biciclist a fost grav accidentat joi, în jurul orei 16:30, pe drumul dintre localitățile Șiria și Covăsînț, aproape de intrarea în cea de-a doua localitate.
Se pare că biciclistul era un bărbat de aproximativ 65 de ani din Covăsînț, care tocmai ieșise din localitate și care vroia să meargă la câmp, acolo unde îl aștepta o rudă de-a sa. Martorii spun că în momentul în care ar fi vrut să vireze stânga, pentru a trece un podeț spre câmp, bătrânul ar fi fost surprins și accidentat destul de serios de un autoturism marca Toyota.
La fața locului au ajuns de urgență un echipaj de Poliție și un echipaj SMURD. Echipajul de Poliție l-a transportat pe șoferul autoturismului la o unitate spitalicească pentru a-i fi recoltate probe de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei, spun martorii, în vreme ce echipajul SMURD l-a transportat pe bătrân de urgență la Spitalul Județean, acesta fiind suspect de traumatism cranio-cerebral.
Ei bine, „distracția” urmează abia acum. Se pare că criminalistul de la Lipova, cel care ar trebui să ajungă la fața locului pentru mai multe cercetări, nu poate ajunge că nu are cu ce. NU ARE AUTOMOBIL! În consecință, membrii echipajului de Poliție ajuns la fața locului, fiind nevoiți să plece cu șoferul la spital pentru recoltare de sânge, au pus un triunghi în mijlocul drumului și au rugat doi martori să stea „paznici” până la sosirea criminalistului de la Lipova. Ei bine, unul dintre martori ne spune, într-un fel amuzat, în altul indignat de situație, că nici la mai bine de o oră de la producerea accidentului criminalistul în cauză n-a ajuns la fața locului.
Comentariile portalului
Odihna vesnica !!
Deci, infradtructura orașului e legată de sărbătorile religioase!?
Imi cer scuze,poate gresesc ,fara sa tin partea soferului si facand abstractie de functie,din video nu vad cu ce a gresit omul? Se pregateste sa intre in locul (...)