Programul „Curățeniei de primăvară”, pe cartiere. Primăria anunță modificări





Știri Arad. Primăria Municipiului Arad anunță modificări în a doua parte a programului „Curățenia de primăvară 2017“. De săptămâna viitoare, activitățile din zilele de sâmbătă se reprogramează, astfel intervențiile echipelor edilitare se vor desfășura în zilele de miercuri – joi – vineri.
Programul nou de curățenie pe zone:
24 și 29 martie – Vlaicu – partea dreaptă (de la stadion)
30 martie – Aradul Nou
31 martie- Confecții și 6 Vânători
5 aprilie – Grădiște
6 aprilie – Romanilor
7 și 12 aprilie – Centru partea dreaptă (zona Bd.Revoluției – str.Praporgescu – Polivalentă- Calea Iuliu Maniu)
13 aprilie – Centru partea stângă (zona delimitată de străzile Banu Mărăcine – Șaguna- Kogălniceanu – Dornei – Piața Arenei- Bd.Revoluției).
În cadrul « Curățeniei de Primăvară 2017 », în perioada 2 martie – 13 aprilie în cartierele de pe raza municipiului echipele edilitare efectuează lucrări de întreţinere a spaţiilor verzi pe domeniul public, toaletări și recepări arbori, tuns gard viu), măturat și spălat străzi, curăţenia platformelor gopodăreşti , întreținere canalizare pluvială, reparaţii la mobilierul urban şi sistemul de iluminat public și activități de colectare deșeuri DEEE (deșeuri echipamente electrice, electronice).
Comentariile portalului
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.
E normal ca politicienii sa fie primii care au acces la impartitul luminii, trebuie să lumineze calea spre furt!