Doi oameni au murit presați în mulțime și mai mulți au ajuns la spital după un concert cu 300.000 de spectatori (VIDEO)
Două persoane și-au pierdut viața și alte câteva au fost rănite duminică într-o busculadă produsă la un concert rock în Argentina, unse se aflau peste 300.000 de spectatori. Incidentul a avut loc în orășelul Olavarria din provincia Buenos Aires, la un concert al cântărețului Indio Solari, potrivit HotNews, care citează AFP.
Zece persoane au fost spitalizate în urma incidentului.
„Situația a scăpat de sub control deoarece nu ne așteptam să fie atât de multă lume”, a afirmat primarul orașului, adăugând că 100 de mii de mașini au venit în această localitate de 130.000 de locuitori cu ocazia concertului.
Indio Solari (68 de ani), care a dezvăluit anul trecut că suferă de maladia Parkinson, este un star rock local care adună frecvent la concertele sale o mulțime de fani din toate generațiile.
Sursa foto: The Thegraph


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)