Sunați la 112 dacă îi vedeți! Cea mai nouă metodă de furat… la plajă
Nu sunt proști, dar îți fură tot ce le pică în mână. Sunt hoții… Iar în acest an au scos „pe piață” o nouă metodă de furat în locurile în care sunt mulți oameni aflați la relaxare. Pe litoral sau pe ștrandurile aglomerate din țară, așa cum este – mai ales în weekend – și cel din Arad.
Poliţiştii atrag atenţia celor care frecventează astfel de locuri că hoţii se „maschează” în surdo-muți care vând anumite produse. Da, așa cum scriam mai sus, vânzătorii ambulanți vin la pătura ta, sau la șezlongul tău, iar tu, de bună credință, ai impresia că sunt surdo-muți.
Aceștia prezintă mai multe produse pe care le poți cumpăra. Înainte să își prezinte produsele, ei își pun prosopul pe pătura sau șezlongul victimei, iar la plecare, hoțul ia din obiectele tale: portmoneu, telefon, ochelari, ceas, etc.
Dacă îi vedeți, sunați urgent la numărul 112!


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)