În concert la Arad! Dacă nu vii… „cum te bate Macanache, nu te bate Dumnezeu!”





Poet de meserie, crescut la periferie. Băiatu’ care scuipă rimele din ozeneu, băiatu’ care rupe toată mufa pă neveu.
Vine! Pentru prima dată la Arad.
Pentru că la Arad ceva e „Putred” și „Interzis”, vine să-ți arate că poate și să-ți arate cine-i „Șefu’”. Vine ca să ne spună că p-aia „O cheamă” „Sofia” și că „Mesajul” „Original” vine atunci când îți deschizi „Sufletwo” „În fiecare zi”.
Pentru că totul e „O joacă de copii”.
Pentru că ăsta-i el.
Macanache.
La Club ABC. 7 mai, ora 22:00.
Și nu uita! „Cum te bate Machanache, nu te bate Dumnezeu!” 🙂
Comentariile portalului
Atitudinea personagiilor publice surprinse in fotografii transmit un mesaj comun: “cainii latra, caravana trece”! Oricum ar fi ei se simt legitimati si mandrii; le plezneste obrazul si burdihanul de placere! (...)
Excelent! Felicitări, e încununarea unei cariere deosebite!
Tot o dau unii fanatizați de ai Piticului Pinocchio cu propaganda și manipularea. Mai, fanatizaților, se vede din satelit că omul nu e , din păcate, cu toate ț (...)