O mega-inimă umană de Ziua Internațională a Bolilor Rare, la Arad
Ziua Internațională a bolilor rare a fost marcată astăzi, la Arad, printr-o imensă inimă umană inițiată de Cetatea Voluntarilor.
Deși data exactă a omagierii persoanelor care suferă de boli rare este stabilită în calendar pe data de 26 februarie, organizatorii arădeni au fost nevoiți să mute evenimentul prin care s-a format o imensă inimă umană, pe data de 29 februarie, datorită condițiilor meteorogolice.
Așadar, astăzi, pe stadionul Gloria, s-a adunat un număr impresionant de voluntari veniți de la diferite ONG-uri și școli arădene, pentru a crea inima simbolică, ce este, la ora actuală, înregistrată pentru a intra în Cartea Recordurilor, datorită mărimii ei.
foto: Dacian Pantea




















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)