Nicio trupă locală la Moto Rock Pecica. Arădenii i-au taxat pe organizatori prin… neprezentare! (FOTO)
Știri Arad: Ajuns la cea de-a XI-a ediție, Festivalul Moto Rock – Pecica s-a derulat în perioada 20-21 iulie și a avut parte de o prezență… discretă.
Black Diamond, Never Green, The Case, Sevi și Bronx au fost trupele invitate la festival… band-uri rock relativ obscure… sau, cel puțin, necunoscute publicului larg – fapt care a transformat sărbătoarea pecicană într-un eveniment „de nișă.” Aproximativ 200 de oameni au participat sâmbătă la eveniment (vineri, și mai puțini), acesta fiind, băgăm seama, răspunsul arădenilor la oferta organizatorilor…














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)