Nunta anului în Suedia! Prințul Carl Philip s-a însurat cu un fost model topless!
Prințul Carl Philip al Suediei s-a însurat ieri cu un fost model, Sofia Hellqvist, ceremonia fiind unul din cele mai așteptate evenimente din ultimii ani. Iată cum s-a derulat nunta de la Stockholm.
Prințul Carl Philip al Suediei (36 ani), fiul cel mic al regelui Carl Gustaf al XVI-lea și al reginei Silvia, s-a însurat ieri cu fostul model Sofia Hellqvist (30 ani), relatează Agenția de Presă Mondenă.
Ceremonia religioasă a avut loc în capela Palatului regal din Stockholm.
La eveniment au participat reprezentanți ai mai multor familii regale din lume, pintre care regina Sonja a Norvegiei, regina Margrethe II a Danemarcei, regina Maxima a Olandei, regina Mathilde a Belgiei și prințesa Hisako Takamado a Japoniei.
Foto: Dailymail
După slujba religioasă, mirii au făcut baie de mulțime, mergând cu trăsurile prin Stockholm, aplaudați și fotografiați de zeci de mii de suedezi.
Seara a avut loc o petrecere unde au concertat Icona Pop și Dj Avicii.
Rochia de mireasă
Sofia Hellwvist a purtat o rochie de mireasă din mătase albă, cu model înflorat, ce a urmat linia corpului, având bustul, umerii și brațele acoperite de dantelă. Pe cap a purtat o tiară cu voal datelat. Rochia a fost realizată de designerul suedez Ida Sjösted.
Cine este mireasa
Sofia are un trecut nu tocmai cuminte. A pozat topless ca și model, iar în urmă cu zece ani a participat la un reality show suedez unde a sărutat-o pe vedeta XXX Jenna Jameson.
A urmat studiile în Statele Unite ale Americii, unde a lucrat ca model pentru Slitz Magazine, fiind încoronată și „Miss Slitz 2004”.
În 2010, Sofia l-a întâlnit pe Prințul Carl Philip într-un club din Stockholm. Relația lor a fost la început criticată de familia regală din pricina trecutului destul de deocheat al tinerei. În special Regina Silvia s-a opus acestei idile, considerând-o „nepotrivită”.

























Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)