8.480 de perechi de încălţăminte în valoare de 40.000 de lei, reținute de către poliţiştii din Pecica





ȘTIRI PECICA: Poliţiştii de la Poliţia oraşului Pecica au depistat şi oprit în trafic, două transporturi ilicite cu peste 8.480 de perechi de încălţăminte.
În urma unei acţiuni desfăşurate ieri, poliţiştii au depistat în trafic, pe raza localităţii Pecica, două autoutilitare în care era transportaţi 8.482 perechi de încălţăminte.
În urma verificărilor efectuate s-a constatat că pantofii erau expediaţi de la două societăţi din Ungaria, către o societate comercială din Bucureşti, care nu desfăşoară activităţi la sediul social declarat.
Urmare a celor constatate, societatea în cauză a fost sancţionată contravenţional conform Legii nr. 12/1990, cu suma de 20.000 de lei, iar cele 8.482 perechi de încălţăminte în valoare de aproximativ 40.000 de lei, au fost reţinute în vederea confiscării.
Comentariile portalului
Și în UDMR sunt astfel de oameni? Răspuns:da. Spre surprinderea celor care idealizau aceasta formațiune politică(sa zicem, deși nu e partid politic) .
Distinsă doamna Luci,chiar dacă sărutați dosul,mîinile și poalele domnului primar nu sunteți cu nimic mai bine văzută de către cititor nici de (...)
Copiii mânca crenvurștii în grădinițe și dulciuri turcești și asta se laudă aici...nu mai spun de condițiile din grădinițe, tot ce (...)