A descoperit Felnacul din șanț… din păcate cu BMW-ul!
Știri Arad. Miercuri spre joi noapte, curba în „s” din Felnac a făcut o nouă „victimă”, de această dată un autoturism BMW, înmatriculat în Timiș, zdrobindu-și efectiv o parte importantă a „corpului”. Conducătorul auto, din Lugoj, a descoperit astfel meleagurile comunei Felnac, fiind probabil prima oară în vizită prin regiune…
Mai mult ca sigur că absorbit de frumusețile nocturne ale localității arădene, pe timp de noapte (accidentul s-a produs la patru dimineața), șoferul nu a observat că drumul o cotește brusc și… altă cale nu a avut decât șanțul. Din fericire, două air-bag-uri ale mașinii s-au deschis și astfel a scăpat nevătămat. Însă, bolidul are nevoie de ample operații pentru a reveni la forma inițială.
În ceea ce privește iluminatul public din comună, chiar nu știm dacă a influențat sau nu accidentul, însă promitem să verificăm.
P.S. Ne-am permis să scriem această știre altfel decât o facem de obicei, mai ales pentru că știm că șoferul nu a pățit nimic. În ceea ce privește mașina… nu există decât unele lovite și altele care urmează să fie lovite… Îi „urăm„ proprietarului să nu fie nevoit să plătească mult, deși imaginile sugerează altceva…

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)