Zile de foc pentru ofițerii ISU. Aceștia au intervenit la 48 de misiuni
Comunicat ISU. În perioada 01.05 – 04.05.2020, cele șapte subunități de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Vasile Goldiș” al județului Arad au executat 48 misiuni de intervenție. S-a acționat pentru stingerea unui număr de 6 incendii, 4 de resturi vegetale, 1 incendiu la o locuință și 1 incendiu la un tramvai. Echipajul C.B.R.N a executat 13 misiuni de decontaminare a personalului și tehnicii care a desfășurat misiuni de transport a persoanelor suspecte sau confirmate cu noul coronavirus. Cele 9 echipaje SMURD, 1 terapie intensivă mobilă și 8 de prim ajutor au acordat asistență medicală de urgență în 25 de cazuri.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)