Viorica Dăncilă va demisiona de la șefia PSD. Ciolacu vrea interimatul





Liderii PSD s-au reunit luni seară, într-o ședință informală la Parlament, pentru a discuta viitorul partidului. Întâlnirea a avut loc în contextul în care președintele Camerei Deputaților, Marcel Ciolacu a avut o discuție cu Viorica Dăncilă și a convins-o pe aceasta să-și depună demisia din fruntea partidului, potrivit surselor HotNews.ro.
Mai mult, Marcel Ciolacu a reușit să coaguleze susținerea liderilor PSD pentru a fi susținut ca președinte interimar al PSD. Surse participante la discuții au declarat pentru HotNews.ro că s-a decis ca toată conducerea Biroului Politic să-și depună demisia la ședința CEX de marți.
Eugen Teodorovici a anunțat că nu va demisiona din funcția de președinte executiv al PSD.
Citește continuarea pe HotNews.ro
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este