Vinerea Mare cu avertizare de cod galben de vânt și precipitații, la Arad
Meteorologii au emis un cod galben de instabilitate atmosferică accentuată, vânt puternic și precipitații pentru Vinerea Mare. Codul galben a intrat în vigoare la ora 12:00, avertizarea meteo fiind valabilă până la ora 23:00, în Arad și alte 25 de județe.
Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie „în Banat, Crișana, Maramureș, Oltenia, cea mai mare parte a Munteniei și nordul Transilvaniei vor fi perioade cu instabilitate atmosferică accentuată ce se va manifesta prin intensificări ale vântului, vijelii (rafale de peste 60…65 km/h), averse cu caracter torențial, descărcări electrice și grindină. Cantitățile de apă vor depăși pe alocuri 20…25 l/mp. În Carpații Meridionali și de Curbură, la altitudini mari, vor fi rafale de peste 90…100 km/h”.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)