VIDEO cu golurile lui Chindriș și Curtuiuș: Baia Mare – UTA 2-2 (VIDEO)

de Lucian Dănilă | 30 aprilie 2016, 5:56 PM | Sport

0

UTA a încheiat la egalitate meciul din această dimineață de la Baia Mare, meci contând pentru etapa a 5-a din play-off-ul Ligii a 2-a.

A fost un meci cu răsturnări de scor și reveniri, un meci în care Chindriș a marcat primul său gol în Liga a 2-a, un meci în care Strătilă a fost eliminat încă din minutul 36 și UTA a jucat 35 de minute în inferioritate, terminând în superioritate în cele din urmă.

Chindriș a deschis scorul din penalty în minutul 18 în urma unui fault al lui Bota asupra lui Strătilă. Apoi, același Strătilă a primit al doilea cartonaș galben pentru o simulare în care și a fost eliminat în minutul 36. Florin Ilie avea să întoarcă rezultatul, marcând în minutele de prelungiri ale primei părți pentru 1-1, ca în minutul 67 să o aducă pe Baia Mare în avantaj cu o lovitură de cap. Egalitatea avea să o restabilească Curtuiuș în minutul 72 care a marcat cu capul în urma unei lovituri libere executate de Burlă.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLURILE LUI CHINDRIȘ ȘI A LUI CURTUIUȘ (CONECTEAZA-TE LA FACEBOOK)