Una în acte, alta în camion. Cum a încercat un șofer arădean să fenteze legea
Polițiștii Secției 2 Micălaca au depistat ieri, pe Calea Radnei, un arădean de 44 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară în cuplu cu semiremorcă 4,25 metri cubi de material lemnos. În urma verificării documentelor, s-a constatat că specia de material lemnos înscrisă în documente (tei) nu corespunde cu materialul lemnos transportat (stejar).
Încărcătura a fost indisponibilizată în vederea continuării cercetărilor, bărbatul fiind sancționat contravențional cu amendă în valoare de 6.000 de lei, conform Legii 171/2010.












Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)