marþi, 23 aprilie, 2024

Un reprezentant al Lion Racing Team Sebiș a câștigat prima competiție a anului organizată de FR de Motociclism

de Dan Lazăr | 16 martie 2023, 5:10 PM | Sebiş | Sport | Știri Arad

0

Primul eveniment sportiv din calendarul competițional al Federației Române de Motociclism pe anul 2023 s-a desfășurat, recent, în Maramureș. Cupa „Snow Ice Race” a fost organizată de clubul Hard Enduro Maramureș în localitatea Băiuț, unde organizatori au mutat peste noapte zăpada din pădure pe unele zone ale traseului.
    Au concurat clasele: MOTO, ATV<800, ATV>1000, QUAD și SSV.
    Inițial concursul fusese programat în ianuarie, dar și la startul reprogramat au fost totuși peste 70 de sportivi.
    Arădeanul Chiș Sergiu Răzvan (Lion Racing Team Sebiș) s-a impus la clasa ATV-urilor de peste 800cc, cu doar zece secunde în fața lui Cușma Haralambie Dan (Free Bike Team). Locul trei a fost adjudecat de către Gavrilă Georgian Gabriel de la clubul MRM București.