Un lipovan a furat banii dentistului şi telefonul mobil al brutarului
Poliţiştii de la Poliţia oraşului Lipova au depistat şi reţinut un tânăr bănuit de comiterea a două furturi din localitatea Lipova.
În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii au stabilit că, la data de 9 iunie a.c., P. Cosmin, de 23 de ani, ar fi pătruns pe uşa deschisă într-un cabinet stomatologic din localitate, de unde ar fi sustras suma de 400 de lei, iar în noaptea de 9/10 iunie a.c., acesta ar fi pătruns prin escaladarea gardului şi prin efracţie în incinta unei brutării, de unde ar fi sustras un telefon mobil.
Tânărul a fost reţinut pe bază de ordonanţă şi urmează să fie prezentat în cursul acestei zile, magistraţilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Lipova, cu propunere de arestare preventivă sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)