Un bărbat de origine română a înjunghiat un preot într-o biserică din Montreal | Video





Bărbatul care a înjunghiat un preot în timpul slujbei într-o biserică din Montreal a fost identificat. Este vorba despre Vlad Cristian Irimia, de 26 de ani, de origine română, potrivit Le Jurnal de Montreal și Paginiromanesti.ca.
Conform surselor citate, el locuiește în Montreal, a fost achitat într-un caz de hărțuire în 2017. Cu un an înainte, el și-a declarat falimentul personal, având datorii de 16.000 de dolari.
Preotul este în afara oricărui pericol acum, fiind deja externat din spital.
Sursa: HotNews
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)