Trei victime au fost transportate la spital, în urma unui accident la Ineu
SAJ informează că în jurul orei 11:00 s-a produs un accident rutier în orașul Ineu din județul Arad, pe str. Avram Iancu colț cu str. Horia, la care s-a deplasat echipajul medical.
Accidentul s-a produs între 2 autoturisme, cu patru persoane implicate, neîncarcerate. Deși inițial se menționa că doar o victimă necesita îngrijiri medicale, la sosirea echipajului de Ambulanță s-a constatat că trei persoane erau rănite. Victimele erau conștiente, în stare stabilă, însă au fost transportate la Camera de Gardă a spitalului din Ineu.
Victimele sunt după cum urmează: o femeie de 52 ani care a suferit un traumatism la membrul superior drept (pasager spate), o femeie de 55 ani, care a suferit un traumatism cranio-cerebral, fără pierdere de conștiință (aceasta era conducătorul auto), respectiv un bărbat de 64 de ani, care a suferit un traumatism toracic.
Update
Inspectoratul de Poliție Județean transmite următoarele, cu o variantă actualizată asupra vârstei femeii care conducea una dintre mașini: „Coliziunea a avut loc între două autoturisme, conduse de o femeie de 38 de ani, din Ineu, respectiv o femeie de 45 de ani, din Chisindia. În urma evenimentului rutier au fost transportate la spital, pentru evaluare medicală, 3 persoane, care nu au necesitat alte îngrijri sau internare. Evenimentul rutier este clasificat ca tamponare”.
Comentariile portalului
Pe cine vezi tu nervos, maestre?
Calmati-va, cu toții! Mai sunt câteva zile pana la inaugurarea lui Trump. De asemenea, AFD conduce în intenția de vot, în Germania. Trudeau a demisionat si-a plecat, (...)
Sarut-mana, cu cratima, niciodată atunci când saluți, sau când mulțumești cuiva! Consultați dex-ul, stimați ziariști, jurnaliști etc Sau poate umblați (...)