Circulația tramvaielor va fi oprită temporar marți, 12 decembrie, pe ruta UTA – Făt Frumos – Gai





Primăria Municipiului Arad și Compania de Transport Public Arad anunţă publicul călător că, în data de 12 decembrie 2023, în intervalul orar 08:30 – 15:00, din cauza unor lucrări de mentenanță la calea de rulare, se suspendă circulația tramvaielor pe tronsonul UTA – Făt Frumos – Gai.
Urmare a acestui fapt, vor avea loc următoarele modificări: Liniile 3, 6, 7, 9, 11, 15, 18b vor avea capăt de linie la Piaţa UTA.
Pe tronsonul UTA – Fortuna, UTA – Gai, tramvaiele vor fi înlocuite de autobuze care vor opri în vecinătatea stațiilor de tramvai.
Comentariile portalului
Cine nu respectă TRECUTUL nu merită VIITORUL
De cate locuri de munca e nevoie la Leoni? Acolo se desfășoară un anume tip de munca, funcționării au altfel de munca. Pui problema într-un mod infantil. (...)
E bine, lucreaz polutia romana. Tigarile si iarba sa nu le atingeti...in rest, pare ca lucrati!