Tragerile speciale Loto vor avea loc în 11 aprilie. Loteria suplimentează fondul de câștiguri
Tragerile speciale Loto pentru sărbătorile de Paște vor fi difuzate sâmbătă, 11 aprilie, în direct, pe România TV, în cadrul emisiunii „Românii au noroc”, începând cu ora 18.30. Joi, 9 aprilie și duminică, 12 aprilie, nu vor avea loc trageri loto.
Pentru fiecare din jocurile Loto 6/49, Joker și Loto 5/40 vor avea loc două trageri: o tragere principală și o tragere suplimentară, relatează Loteria Română.
Pentru cea de-a doua tragere, cea suplimentară, Loteria Româna suplimentează fondul de câștiguri al categoriei I, astfel:
Loto 6/49 – 200.000 de lei
JOKER – 100.000 de lei
Loto 5/40 – 50.000 de lei
La tragerile loto de duminică, 5 aprilie, Loteria Română a acordat peste 36.100 de câștiguri în valoare totală de peste 3,51 milioane de lei. La Loto 6/49 se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 12,91 milioane de lei (peste 2,53 milioane de euro).
La Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 5,40 milioane de lei (peste 1,05 milioane de euro).
La Joker, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 62,84 milioane de lei (peste 12,32 milioane de euro).
La Noroc Plus se înregistrează un report la categoria I în valoare de peste 133.900 de lei (peste 26.200 de euro).
La Loto 5/40, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 237.300 de lei (peste 46.500 de euro).
La Super Noroc se înregistrează un report cumulat în valoare de peste 156.000 de lei (peste 30.600 de euro).
Citește și: Patru rânduri de gărzi și operaţii până seara. Reformă majoră în sănătate, anunţată de Ministerul Sănătății
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)