TE SPARGI DE RÂS! Protest inedit la adresa interdicției bicicliștilor în parcuri: vezi cum a luat un arădean „la omor” semnele din Pădurice!





Un (destul de) cunoscut arădean, enervat deopotrivă de interdicția autorităților de a lăsa bicicliștii să se plimbe pe aleile parcului Pădurice și de… cantitatea prea mică de alcool pe care o consumase, s-a lăsat filmat în timp ce „lua la omor” semnele de circulație cu desenul bicicletei pe fond alb încadrate de chenarul roșu. Pe cât de anarhistul, pe atât de inofensivul (în fond) gest al rebelului arădean, se traduce, pentru noi cel puțin, simplu: cum să interzici așa ceva?!
Deci, Hai Urzică! 🙂
Comentariile portalului
De noi, în primul rând.
Aici aveți dreptate: atât ați înțeles.
Concluzia: amenzile date primăriei, hotărârile instanțelor de judecată, raporturile Curții de Conturi nu sunt fapte. Sunt manipulări "făcute în febra campaniei". *** E și ă (...)