Sorin Oprescu, dat în urmărire internațională, a fost prins în Grecia

Fostul primar general al Capitalei, Sorin Oprescu, condamnat la 10 ani de închisoare și dat în urmărire internațională, a fost reținut în Atena, potrivit Digi24.
Fostul primar general Sorin Oprescu a fost condamnat, vinerea trecută, definitiv, la 10 ani și 8 luni de închisoare, pentru fapte de corupție. Oprescu a fost trimis în judecată în 2015 pentru luare de mită, spălare de bani, abuz în serviciu şi constituire a unui grup infracţional organizat.
Când au fost să pună în aplicare mandatul de arestare, polițiștii nu l-au găsit la domiciliul declarat pe fostul primar general, astfel că l-au dat în urmărire. Acesta ar fi ieșit din țară cu două săptămâni înainte de condamnare, pe cale rutieră, pe la Vama Giurgiu.
Sursa: Digi24
Comentariile portalului
Dacă tot e vorba de mafioţi, oare fiinţa aceea nevinovată şi blondă ce-i plăcea tare mult să se întâlnească cu Băsescu mai ştie să croş (...)
Cineva m--a luminat folosid termenul ”de la coada vacii” și pe cel de țărani. Corect, absolut corect termenul de primitiv arivist venit de la coada vacii și nu cel de ță (...)
Am mai avut o plaja de la Constructorul la Polivalenta. Atit fosta plaja de la Strand cit cea de la Polivalenta de ani de zile sint lanuri de buruieni iar (...)