A fost prins șoferul care a fugit după ce a lovit o minoră de 12 ani la Iermata
O minoră de 12 ani a ajuns luni seara la Urgențe, după ce a fost călcată de o mașină, pe raza localității Iermata, șoferul fugind de la locul accidentului. Astăzi, Inspectoratul de Poliție Județean Arad informează că bărbatul a fost prins și reținut pentru 24 de ore.
„În urma investigațiilor efectuate de polițiștii orașului Ineu, a fost identificat un bărbat de 30 de ani, din Seleuș, care, la data de 14 august, în timp ce conducea un autoturism pe D.C. 23, ar fi acroșat o minoră, iar ulterior, ar fi părăsit locul accidentului. În baza probatoriului administrat, cel în cauză a fost reținut pentru 24 de ore, cercetările fiind continuate într-un dosar penal, întocmit pentru vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului”, transmite IPJ Arad.
• Citește și: Copilă de 12 ani lovită de mașină în satul Iermata. Șoferul a părăsit locul accidentului · Special Arad


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)