Simona Halep câștigă meciul cu belgianca Wickmayer și joacă „sferturile” la Australian Open
Simona Halep a câștigat meciul din optimile de finală Australian Open, meci jucat împotriva jucătorei Yanina Wickmayer, și s-a calificat în sferturi. Jucătoarele Simona Halep, locul 3 WTA, şi Yanina Wickmayer, locul 80 WTA, adversare în optimile de finală ale Australian Open, s-au întâlnit de trei ori până în prezent, partide în care românca nu a reuşit să câştige niciun set.
În meciul încheiat în urmă cu câteva secunde, Halep a câștigat cu 2 la o la seturi: Halep-Wickmayer: 6-4; 6:2.
UPDATE: Halep (numărul 3 mondial) joacă sferturile împotriva Ekaterinei Makarova (Rusia), numărul 11 mondila















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)