marþi, 23 aprilie, 2024

Simona Halep a început cu emoții anul 2015!

de Lucian Dănilă | 5 ianuarie 2015, 10:33 AM | Sport

0

Simona Halep s-a calificat cu emoții în optimile turneului de la Shenzen, China, după o victorie împotriva nemțoaicei Annika Beck, scor 4-6, 6-4, 6-3. În turul următor, Simona Halep va juca împotriva rusoaicei în vîrstă de 17 de ani, Natalia Vikhlyantseva.

Simona a cedat primul set  cu scorul de 4-6. Mult mai agresivă pe finalul setului al doilea, românca a câștigat cu 6-4 și a egalat situația, dar emoțiile aveau să continue și în setul decisiv. La scorul de 2-2, Annika a reușit break-ul, dar Simona a revenit imediat și a câștigat toate game-urile până la final impunându-se cu 6-3.

În turul următor, Simona Halep va juca împotriva rusoaicei în vîrstă de 17 de ani, Natalia Vikhlyantseva.