joi, 28 martie, 2024

Și-au încordat mușchii și au obținut medalii la culturism

de Dan Lazăr | 12 noiembrie 2019, 12:54 AM | Sport

0

O familie din Arad, soț și soție, practică cu succes culturismul, la finele săptămânii trecute remarcându-se la competiții desfășurate la Lugoj și Timișoara.
    Patru medalii au reușit să cucerească sportivii CS XOX Gym Arad la concursul de culturism „Internațional Clasic Florin Teodorescu – Lugoj 2019”. „A fost un concurs internațional foarte greu, cu concurenți foarte bine pregătiți, dar totusi am reușit. C.S XOX GYM Arad a fost la înălțime, ca întodeauna”, a declarat Constantin Bîșcă, președintele CS XOX Arad, care a ocupat locul III în concursul de masters și locul III la seniori. Soția, dar în același timp și eleva acestuia, Adriana Bîșcă a completat zestrea de medalii a clubului arădean cu un loc I la Bikini senioare și un loc II la Open.
    Cei doi sportivi au participat, weekendul trecut, și la Concursul Internațional „Cupa Libertății Timișoara”, unde Constantin Bîșcă a obținut locul III la master 85 kg și locul III la seniori 85 kg, iar Adriana Bîșcă locul II la senioare.