Sâmbătă a jucat la Arad, astăzi a trăit o dramă: și-a pierdut copilul, iar iubita e în stare gravă la spital

Eduard Florescu, fostul fotbalist de la Universitatea Craiova, acum la FC Botoșani, trece prin clipe groaznice după ce iubita sa, Andreea, a fost pierdut o sarcină care îi punea viața în pericol.
Eduard a evoluat sâmbătă la Arad, intrând în repriza a doua a meciului pe care echipa sa, FC Botoșani, l-a pierdut cu UTA, scor 1-3.
Andreea a ajuns în stare gravă la Iași, transportată cu elicopterul, din cauza unor probleme pe care le-a avut cu sarcina, a anunțat Monitorul de Botoșani. Tânăra de 32 de ani a avut mai multe complicații în timpul sarcinii care i-au afectat mai multe organe, scrie adevarul.ro.
Înainte să fie transportată la Iași, tânăra a ajuns la maternitate cu o serie de probleme, iar medicii au decis să întrerupă sarcina de urgență pentru că devenise toxică pentru organism și exista riscul ca și mama să își piardă viața.
Bebelușul a fost extras la 22 de săptămâni, cu o greutate de 500 de grame, iar medicii nu au putut face nimic pentru a salva bebelușul. Coechipierii jucătorului de la FC Botoșani au mers de urgență la spital pentru a dona sângele de care Andreea avea nevoie.
Eduard Florescu a mai jucat pentru FC Argeș, CS Mioveni, FC Viitorul și Universitatea Craiova, scrie adevarul.ro.
Comentariile portalului
A început campania electorala?
Ar fii extraordinar să avem și noi o statuie al Regelui Mihai. Regele eliberează România . |Călare gonește un tanc rusesc T 60 de pe teritoriul Sfânt al Ță (...)
Poate ar trebui sa cunoastem cat a fost parandaratul,se vrbeste de circa 10%,deconturile ar trebui supravegheate si corelate cu stadiul lucrarilor,poate vom avea un raspuns,sau vor avea (...)