Salvate la ultima fază a meciului: Piroș Security Arad vs. Heniu Prundu Bârgăului 1-1

de Dan Lazăr | 24 mai 2021, 7:57 AM | Sport | Știri Arad

0

Piroș Security Arad și Heniu Prundu Bârgăului au remizat scor 1-1, după ce arădencele au smuls un punct grație golului reușit de Mariana Voinea la ultima fază a meciului, în minutul 4 al prelungirilor.

Duelul pentru locul doi în clasamentul Ligii 1 Feminin s-a încheiat nedecis. Piroș Security Arad și Heniu Prundu Bârgăului au remizat, scor 1-1, și rămân în continuare la egalitate de puncte, înaintea ultimei runde.

Prima repriză a meciului jucat pe terenul din Sînicolaul Mic a fost una fără goluri. Heniu Prundu Bârgăului a revenit mai hotărâtă de la vestiare și a deschis scorul în minutul 51, prin Diana Grecu.

Tabela a rămas neschimbată până pe final de meci, iar soarta celor trei puncte părea decisă, însă Piroș Security Arad a marcat la ultima fază. Szidonia Salamon a respins în față un șut al lui Parlak Nazlican, Mariana Voinea s-a aflat la locul potrivit și a împins mingea în plasă, stabilind scorul final al meciului, 1-1.