S-a dat startul! Sebiș Enduro Challenge, două zile de spectacol și adrenalină pe două și patru roți (GALERIE)





Unul dintre cele mai spectaculoase concursuri moto și ATV care au loc în zona de Vest a României a început. Sebiș Enduro Challenge a început în această dimineață în orașul arădean, competiția desfășurându-se astăzi și mâine.
Traseul este unul lung, din punct de vedere al kilometrilor parcurși, dar și unul foarte frumos. Clasa A are de parcurs 180 Km, iar clasele B si C 120 Km. Pe traseu au loc atât Probe Speciale cât și porțiuni cu diferite grade de dificultate unde sportivii de la clasele A, B si C au posibilitatea de a-și arăta îndemânarea și măiestria. La competiție participă 100 de sportivi din România, Ucraina, Ungaria, Cehia, Slovacia, Bulgaria sau Slovenia.
De asemenea, conform site-ului concursului, cea mai renumită echipa de Stuntshow din Ungaria vine să întrețină atmosfera la Sebis Enduro Chalenge 2015, prima etapa a CNIR, CEE de Enduro Clasic!
La clasa OPEN participă doar sportivii care au în dotare ATV-uri pana în 500cc și QUAd-uri până în 350cc sau sportivi care doresc să-și încerce abilitățile pentru prima dată pe un traseu de enduro.
Competiție face parte atât din Etapa I CNIR de Enduro Clasic cât și Etapa I a Campionatului Est European de Enduro Clasic.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este