joi, 28 martie, 2024

Remiză în Podgorie! Șoimii Pâncota a ratat șansa victoriei cu FC Bihor

de Lucian Dănilă | 13 septembrie 2014, 1:12 PM | Sport

0

Euforia adusă de eliminarea lui Poli Timișoara din Cupa României nu s-a dovedit a fi una foarte benefică pentru echipa lui Dan Cuedan. Șoimii Pâncota a avut din nou avantaj pe teren propriu dar nu l-a putut gestiona și a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din această dimineață cu FC Bihor.

Polgar a arătat că este într-o formă foarte bună și a fost cel care a deschis scorul în minutul 36, după o fază creată de Huțanu. După remiza cu Vâlcea, toți cei prezenți așteptau o victorie cu Bihorul, dar aceasta nu avea să vină din cauza lui Cigan jr. Fiul fostul internațional Sorin Cigan, care a antrenat cu ani în urmă la Ineu și pe UTA, a egalat imediat după pauză, trimițând mingea cu călcâiul în dreapta lui Pășcălău.

Șoimii au avut o repriză la dispoziție să înscrie golul victoriei, dar în ciuda presiunii pusă de gruparea din Podgorie, golul nu a mai venit și astfel Pâncota adună doar al doilea punct în cele trei etape care au trecut de la startul ligii a doua.

Pâncota – FC Bihor 1-1 (1-0)

Polgar 36 / Cigan 48

Pâncota: Pașcalău – Pantea, Lengyel, Crușoveanu, Siminic – Maghici (Monac), Polgar, Cuedan (Simion), Huțanu – Sălăjan (Alin Mihai), Băd

FC Bihor: Fildan – Letban, Pascariu, Fl Lazăr, Achim – Sorian, Haș, Străuț, Zs. Lukacs (Vlad) – Speroni (R. Lukacs), Cigan (Mihuț).

Arbitri: Viorel Flueran (Craiova) – Raul Ghiciulescu (Lugoj), Marius Bălan (Cluj). Rezervă: Dorin Voina (Reșița) Observatori FRF: Dan Monea (Aiud), Costin Dan (Zalău)