VIDEO. Razie a polițiștilor în apropierea fostelor puncte de trecere a frontierei





Structurile Ministerului Afacerilor Interne din județul Arad desfășoară, la această oră, o razie în apropierea fostelor puncte de trecere a frontierei de stat din județul nostru.
Polițiștii, polițiștii de frontieră și de la imigrări împreună cu jandarmii acționează pentru depistarea persoanelor urmărite în temeiul legii, pentru menținerea unui climat corespunzător, de ordine și siguranța publică și pentru descurajarea și depistarea oricărei activități infracționale.
„Așa cum bine știți, de la 1 ianuarie 2025, odată cu integrarea deplină a României în spațiul Schengen, la punctele de trecere a frontierei din proximitatea noastră nu se mai fac controale sistematice de către polițiștii de frontieră.
Acest lucru nu înseamnă că ne oprim din misiunea noastră de a garanta siguranța comunității, dimpotrivă, intensificăm acțiunile comune pentru a-i depista pe cei care încalcă legea”, transmite IPJ Arad.
Comentariile portalului
PS Iar după ce-l veți scrie și-i veți da și un titlu, probabil veți întelege că autorul știe totdeauna cel mai bine ce vrea să transmită prin (...)
Repet: aștept cu nerăbdare articolul.
Domnului primar,cat si consilierilor lachei locali,le uram ca sa aiba nevoie cat mai curand de serviciile medicale,insa nu din comuna,ci de spital,pentru a realiza marsavia (...)