Programul Australian Open. Când vor juca Simona Halep, Sorana Cîrstea și Irina Begu

Organizatorii Australian Open au anunțat miercuri dimineața programul celei de a patra zile în competiția de la antipozi, zi în care România are la start trei sportive ce vor evolua în turul secund. Simona Halep va putea fi văzută evoluând joi, după ora amiezii, notează Mediafax.
Simona Halep și Beatriz Haddad Maia se vor confrunta joi, nu mai devreme de ora 12.30, ora României. Partida este programată în sesiunea de seară de pe Rod Laver Arena după meciul vedetă dintre Daniil Medvedev și favoritul local Nick Kyrgios.
Irina Begu o va întâlni pe belgianca Elise Mertens (26 WTA), în jurul orei 4.00 dimineața, meciul ei fiind programat al doilea, pe Arena cu numărul 8. Cele două s-au mai întâlnit anterior de două ori, de fiecare dată în 2017, la Fed Cup și la Istanbul, Mertens conducând cu 2-0.
Aproximativ de la aceași oră va evolua și Sorana Cîrstea, care se confruntă cu Kristina Kucova (96 WTA) pe Arena numărul 5. Sorana are avantajul moral al unei victorii în fața slovacei, dar ea datează din 2017, de la Shenzhen.
Comentariile portalului
Pe același post in seara de crăciun dădeau din fălci anca a., dragnea și ghilezan! De 33 de ani, e imaginea perfectă a simbiozei intre ,,presa" și (...)
Trăim vremuri grele, chiar tulburi... Jurnaliștii, dar nu numai, au o responsabilitate uriașă în modul cum transmit și comentează știrile! Să dea Dumnezeu să conștientizăm cu (...)
Ar trebui sa incepeti cu numerotarea de la 0