Profesor de sport, antrenor de volei, arestat preventiv pentru viol. Acesta este acuzat că a întreținut relații sexuale cu o elevă de 16 ani de la o școală din Târgoviște





Un profesor de sport, antrenor al echipei de volei din cadrul unei școli din Târgovişte, a fost arestat preventiv pentru viol, sub acuzația că a întreţinut relaţii sexuale cu o elevă de 16 ani, informează, miercuri, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Dâmboviţa.
Bărbatul, în vârstă de 36 de ani, a fost reținut inițial pentru 24 de ore, luni, 12 mai, pentru infracţiunea de viol săvârşit asupra unui minor.
Potrivit cercetărilor polițiștilor, în perioada august 2024 – aprilie 2025, suspectul, în calitate de profesor de sport şi antrenor al echipei de volei aparţinând unei unităţi de învăţământ din Târgovişte, „ar fi întreţinut raporturi sexuale cu o minoră de 16 ani, fostă elevă în cadrul aceleiaşi unităţi de învăţământ şi parte din echipa de volei”.
„Pe parcursul zilei de ieri, 13 mai a.c., bărbatul a fost prezentat magistraţilor, pe numele lui fiind emis un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile”, precizează IPJ Dâmboviţa, într-un comunicat citat de Agerpres.
Comentariile portalului
Zi mi o cursa de linie de pe aeroportul Arad? Nu charter pe perioada de vară. De pe Arad zboară ciorile. Nici măcar la București nu sunt zborori
Mentalitatea hoţească e mult mai gravă decât hoţia. Cum să îţi dai seama imediat dacă cineva nu este atât de deştept pe cât se (...)
Suveranistii , că și-au luat tara înapoi, au de lucru acum.🤣