Porci fără acte de proveniență, depistați la Vinga
Polițiștii Serviciului Rutier au depistat ieri, în trafic, un bărbat din Secusigiu de 32 de ani, în timp ce transporta în zona Vinga, în remorca autoturismului pe care îl conducea, șase porcine de aproximativ 60-70 kg. fiecare, pentru care nu deținea documente de proveniență.
Porcinele în cauză au fost predate lucrătorilor Direcției Sanitar Veterinare Arad, în vederea luării măsurilor legale.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)