Polițiștii au prins un hoț care a dat spargerea într-un bloc de pe Revoluției





Comunicat. În după amiaza zilei de 10 noiembrie, polițiștii au fost sesizați despre săvârșirea unei tâlhării.
În fapt, în jurul orei 12:20, în timp ce sustrăgea mai multe bunuri din boxa unui bloc de pe Bd. Revoluției, un bărbat ar fi fost susprins de proprietar, moment în care l-ar fi lovit și ar fi fugit de la fața locului, abadonând bunurile.
Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat la scurt timp persoana bănuită de săvârșirea faptei, fiind vorba despre un tânăr de 24 de ani, din Arad. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat magistraților Judecătoriei Arad în vederea luării unei măsuri preventive.
Cercetările sunt comntinuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie.
Comentariile portalului
Drogata proasta...sau nevasta de politician infekt.
Revine sistemul securist de pe vremea lui petrov. Pardon, revine "democrația". Culmea e că sunt verificați apropiații lui werner, promotorul romaniei normale și educate.
Bine ca nu a venit si armata acolo...