Pleașcă, noul fundaș al echipei UTA! Va fi prezentat în această seară





Marian Pleașcă este fotbalistul pe care Gyuszi Balint l-a dorit la Arad pentru a acoperi postul de fundaș lateral. „Lucrăm să găsim un jucător care să ne poată ajuta în postul de fundaș lateral, indiferent de ce bandă”, spunea în urmă cu câteva zile antrenorul echipei UTA.
După ce Tomozei s-a accidentat în meciul cu Viitorul Constanța, UTA a rămas cu puține variante pentru postul de fundaș dreapta, post care cel mai probabil îi va reveni lui Bustea la meciul de vineri cu FC Voluntari. În aceste zile s-a ajuns la o înțelegere cu fostul jucător de la Pandurii și de la FCSB, Marian Pleașcă, un fotbalist în vârstă de 30 de ani care a fost selecționat o dată și în echipa națională într-un meci din 2011 contra Belgiei.
Cea mai bună perioadă din cariera lui Marian Pleașcă a fost la Pandurii, echipă cu care a evoluat și în grupele Europa League. După șapte ani petrecuți la Târgu Jiu, Pleașcă s-a transferat la FCSB, echipă pentru care a evoluat în doar 11 meciuri. A mai evoluat la FC Voluntari, chiar adversara de vineri a arădenilor, iar ultima sa echipă este Gaz Metan Mediaș, grupare pentru care a evoluat în cinci meciuri.
Pleașcă va fi prezentat în această seară într-o conferință de presă care va avea loc la sediul clubului.
Comentariile portalului
Sunt de acord sa platesc amenda dar nu e problema mea ca vine in gol si eu ajung la masina! Asa ca de ce sa platesc deplasarea lor ?!
Ați cam nimerit-o. De ceva vreme nici nu mai este vorba de politică în aceste alegeri, ci de bun simț și decență. Alegerea este între limitare, obtuzitate, agresivitate și (...)
Nu mi-aș dori un președinte și un prim-ministru conspirationisti, cu idei de Ev Mediu, pământ plat, reptilieni, industria calului, medicina care ne omoară( de ce dracu s-o (...)