Plan roșu activat în Ialomița după un accident 4 autoturisme şi 11 victime. Opt ambulanțe și un elicopter, trimise la intervenție
Sâmbătă după masa, pompierii au activat un Plan Roșu de Intervenție după un accident în localitatea Coșereni, unde a avut loc un accident rutier produs între 4 autoturisme. Din primele informații primite, în accident au fost implicate mai multe persoane printre care și minori, fapt pentru care ISU a activat, pentru optimizarea misiunii de răspuns, la nivelul județului Ialomița, Planul Roșu de Intervenție.
„La fața locului au fost alocate 1 autospecială de stingere, 1 autospecială de descarcerare, 1 autospecială pentru transport personal și victime multiple și 3 ambulanțe SMURD. În sprijin, resursele trimise la caz au fost suplimentate cu 5 ambulanțe aparținând serviciului județean de ambulanță și cu 1 elicopter SMURD”, se arată în comunicarea pomperilor.

Plan Roșu dezativat după o oră. 4 minori și 3 adulți, duși la spital
La nicio oră de la activarea Planului Roșu de Intervenție, acesta a fost dezactivat, nu înainte ca 4 minori să fie transportați la spital, unul dintre aceștia fiind întubat și preluat de elicopterul SMURD, iar 3 adulți să fie şi ei transportați la spital, conștienți.
În accidentul rutier au fost implicate, potivit celor de la ISU Ialomița, 11 persoane (6 adulți și 5 minori).
Citește și:
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)