Percheziții DNA la un inspectorat județean de poliție din vestul țării. Este vizat un chestor





Percheziţii la Inspectoratul de Poliție Judeţean Bihor. Procurorii DNA Oradea au descins, luni dimineaţa, la sediul IPJ Bihor pentru percheziții într-un dosar de corupție. Potrivit unor surse, vizat de anchetă ar fi chiar şeful Inspectoratului de Poliţie Judeţean Bihor, chestorul Liviu Popa.
Descinderea de luni este a treia rundă de percheziții a Serviciului Teritorial Oradea al DNA, din ultimele luni, în unități de Poliție din județul Bihor. După primele percheziții, cele din zona Beiuşului, DNA Oradea a anunțat că procurorii efectuează cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvârșirea unor infracțiuni de corupție comise în perioada 2014 – 2016.
Liviu Popa a revenit în fruntea Inspectoratului Judetean de Poliție Bihor în anul 2012. În perioada 23.11.2010 – 15.05.2012, el a fost Inspector General al Inspectoratului General al Poliţiei Române.
Sursa: voceatransilvaniei.ro
Comentariile portalului
Cineva categoriseste pe altii ca fiind fanatizati dar posteaza maniacal si consecutiv aceleas alegatii belicoase "standard" prin toate comentariile indiferent ca in articol e vorba de C.G. sau nu (...)
Și UE vrea să investească 300 milioane de euro prin țările din Africa (colonii franceze), dar nu mai spuneți la nimeni ! Ar trebui scris și despre ce se întâmplă (...)
Astăzi la Anca Buze Moi, Diliul Ales va face un anunț important pentru omenire și galaxie . Pe surse, sorosiste, cum altfel🤣,am aflat că e vorba de reluarea turului 2. (...)