Panică în această dimineață în zona Fortuna! O bubuitură zdravănă a speriat locatarii din zonă (FOTO)
Știri Arad. O bubuitură puternică a speriat locatarii din zona Fortuna, în Calea Aurel Vlaicu, mai precis cei din blocul A 101/A și vecinii. O butelie de gaz de mici dimensiuni a explodat într-un apartament de la etajul al 2-lea al blocului.
În urma deflagrației, geamurile apartamentului s-au spart și cioburile au căzut în stradă.
Proprietarul apartamentului, un bărbat de aproximativ 50 de ani, a suferit arsuri ale căilor respiratorii, conform vecinilor acestuia. „A explodat o butelie din aia mică. Proprietarul a suferit arsuri la piept, pe dinăuntru, că a inhalat fum și gaz”, spune un vecin al acestuia.
La locul exploziei s-au deplasat o ambulanță SMURD, un echipaj de poliție și pompierii de la ISU Arad.
























Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)