Omorâtă de câinele vecinului. Femeia nu a mai putut fi salvată de medici





O femeie de 75 de ani din județul Vâlcea a murit după ce a fost atacată de câinii vecinului său. Bărbatul este cel care a sunat la 112 și a cerut ajutor, iar medicii ajunși la fața locului i-au acordat îngrijiri medicale femeii, însă victima a decedat ulterior.
„Ieri, 24 noiembrie a.c., polițiștii Secției 9 Pietrari au fost sesizați prin apelul 112 de către un bărbat din comuna Stoenești, județul Vâlcea cu privire la faptul că vecina sa a fost atacată de câinii săi, provocându-i mai multe leziuni„, au transmis reprezentanții Poliției din Vâlcea.
La fața locului a intervenit și un echipaj medical care i-a acordat îngrijiri medicale victimei. Ulterior, femeia a decedat. Cadavrul victimei a fost preluat de către reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Vâlcea, în vedere efectuării necropsiei.
„În cauză, se efectuează cercetări sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Horezu, pentru săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă„, se mai arată în informarea oamenilor legii.
Sursă Digi24
Comentariile portalului
Odihna vesnica !!
Deci, infradtructura orașului e legată de sărbătorile religioase!?
Imi cer scuze,poate gresesc ,fara sa tin partea soferului si facand abstractie de functie,din video nu vad cu ce a gresit omul? Se pregateste sa intre in locul (...)